Home » , , , , » Windows 8 Nasıl Türkçe Yapılır? TR Dil Paketi Download 64 bit 32 bit x86 Yaması İndir

Windows 8 Nasıl Türkçe Yapılır? TR Dil Paketi Download 64 bit 32 bit x86 Yaması İndir

emre | Cumartesi, Mart 31, 2012 | 0 yorum

Windows işletim sistemi özellikle kişisel bilgisayarlar üzerinde en yaygın kullanılan işletim sistemi olmaya uzun süre devam edecek gibi. Windows’un son işletim sistemi Windows 8 büyük değişimler vaat ederek çıkıyor. Windows 8 indir, Windows 8 Consumer Preview indir ve Windows 8 Tek Link 32 / 64 Bit gibi araçlar ile Windows 8 indirme imkanlarını sizlerle paylaşmıştık. Ancak bildiğiniz gibi şuan bulabileceğiniz tüm Win 8 sürümleri İngilizce. İngilizce olmayanlar ise başka bir yabancı dilde yayınlandı. Windows 8 nasıl Türkçe yapılır? Windows 8 Türkçe dil paketi ile Win 8 nasıl türkçe kullanılabilir bu konuyu ele alalım. Windows 8 Türkçeleştirme için öncelikle bize türkçe dil yaması gerekiyor. Windows 8 Türkçe dil paketi indirerek işletim sistemimizin çeşidine göre 64 bit, 32 bit, x86 modüllerinden birini seçebiliriz. Windows 8 Türkçe indir işlemini yaptıktan sonra ise işletim sistemini Türkçeleştirme için gereken adımlara geçeceğiz. Windows 8 Türkçe yama indirme linkini sizlerle paylaşacağız. Win 8 TR dil paketi indirdikten sonra Türkçe Win 8 kullanmak için sistemimize yeni dil paketini uygulamamız gerekecek. Windows 8 TR yapmak için birkaç adımdan oluşan bir işlem yürüteceğiz. Windows 8 Türkçe dil paketi indir download etmekle işe başlayacağız. Windows 8 Türkçe yapma işlemi sadece birkaç dakikanızı alacak. Windows 8 Türkçe yama nasıl yapılır kısaca anlatalım. İşe Windows 8 TR dil yükleme işlemi ile başlayacağız.

Öncelikle indireceğiniz Win 8 Türkçe dil paketi orijinal dil paketi değildir. Ancak işletim sisteminizin kullanacağınız kısımlarını yani yaklaşık %80’lik bir kısmını Türkçeleştirecektir. Windows 8 Türkçeleştirmek için öncelikle Windows 8 Türkçe dil paketi dosyasını bilgisayarınıza indirin. Win 8 TR dil yamasını http://www.fileden.com/files/2012/2/18/3266588/Win-8_Turkce_windows8toolz.blogspot.com.rar adresinden indirebilirsiniz.

indirme işlemini tamamladıktan sonra sıkıştırılmış dosyadan çıkan dosyalar arasından “My_WDP_Universal_Language_Installer_Public” isimli olan dosyayı çalıştırın.

Bu dosyayı çalıştırdıktan sonra açılan pencerede “Open win8lng and install it” seçeneğine tıklayınız. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra karşınıza çıkan pencerede sizden işletim sisteminizin sürümünü (32-64 Bit) destekleyen dil paketini seçmesi istenmektedir. Hangisini kullanıyorsanız onu seçin. İşletim sistemimizin türünü seçtikten sonra yükleme işlemi başlar. Bu süre içerisinde işlem bitene kadar bekleyiniz.

Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız için bir uyarı alacaksınız. Bu uyarıyı aldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız.  Bilgisayarımız tekrar açıldığında “Denetim Masası” aracını (Control Panel) kullanarak “Dil” (Language) bölümüne gidiniz.

Dil işlemlerini seçtiğinizde karşınıza dil tercihlerini soran pencerede “Advanced Settings” sekmesini tıklayınız. Bu alanda listeden Türkçeyi seçip bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bilgisayarımız yeniden başladığında Windows 8'i artık Türkçe kullanacaksınız.

Windows 8 Nasıl Türkçe Yapılır? TR Dil Paketi Download 64 bit 32 bit x86 Yaması İndir, 10.0 out of 10 based on 1 rating Bir önceki yazımız olan 2B Yasası Ödeme Koşulları ve İndirim Oranları Nedir başlıklı makalemizde 2012 2B yasası, 2B kanunu ödeme koşulları ve 2B yasası hakkında bilgiler verilmektedir.

Share this article :

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. 720p - 1080p Film İzle , Maçı İzle , Bölüm İzle , Dizi İzle , Fragman İzle - All Rights Reserved
Template Modify by Creating Website
Proudly powered by Blogger