Home » , , , » Şifresiz SSK Emeklilik Hizmet Dökümü Emeklilik Maaşı Sorgulama

Şifresiz SSK Emeklilik Hizmet Dökümü Emeklilik Maaşı Sorgulama

emre | Cuma, Mart 09, 2012 | 0 yorum
E-devlet uygulaması kapsamında vatandaşların resmi takip işlemlerini internet üzerinden takiplerine imkan sağlanmıştı. Bu işlemler için e-devlet şifresi alınarak www.turkiye.gov.tr adresinden TC kimlik numarası ile birçok işlem yapılabiliyor. Bu uygulamalar kapsamında SSK emeklilik sorgulama, SSK emeklilik sorgulama TC kimlik, SSK emeklilik maaşı sorgulama, SSK emeklilik hesaplama, SSK emeklilik sorgulama maaş işlemleri, SSK emeklilik sorgulama, ne zaman emekli olurum, SSK emeklilik sorgulama evrak takibi gibi işlemlerin bütünü aynı adresten yapılabiliyordu.
SSK Emeklilik sorgulama işlemlerinizi Sosyal Güvenlik Kurumu web sitesi üzerinden kimlik bilgilerinizi, SSK prim ödeme gün sayısı, diğer kurumlarda olan gün sayınız, askerlik – sanatçı gün sayınız, fiili gün sayınızı girerek TC kimlik no ile SSK prim bilgilerini, SSK prim sorgulama SSK Prim günleri sorgulaması yapabilmektesiniz. Ancak bu durum bilgilerinizin kimlik bilgilerinizi bilen başkalarının da bu bilgilere erişebilmesi gibi bir sonuç doğuruyor.
SSK işlemler e-devlet uygulaması kapsamında tüm diğer işlemler ile birlikte www.türkiye.gov.tr adresi altına alınmıştı. Ancak bu site üzerinde yaşanan yoğunlaşma ve bazı kamu kurumlarının talepleri doğrultusunda SSK Sorgulama, SSK hizmet dökümü, SSK ne zaman emekli olabilirim, SSK emeklilik sorgulama, SSK randevu, SSK emekli maaşım bağlandı mı gibi bağlantılar yine kurumun sitesi altında hizmet vermeye başladı.
SGK güvenlik uzmanları ve bazı kurumların bilgilere ulaşmada sıkıntı çekmesi ve kişilerin talepleri üzerine SGK, 15 Aralık 2011 tarihinden sonra yeniden bazı SSK sorgulama işlemlerini www.sgk.gov.tr web sayfasından şifresiz yapılabilmesine olanak getirdi. SSK sorgulama işlemleri e-devlet hizmetleri kapsamında şifreli olarak halen verilmektedir. E-Devlet üzerinden E-Devlet SSK Sorgulama yapmak için e-devlet şifresi almış olmak gerekiyor. Aynı zamanda SGK kurumsal sitesinden yukarıda sayılan sorgulamalar kişisel kimlik bilgileri girilerek yapılabilmektedir. Bu durum kimlik bilgilerinize sahip olanların SGK sitesi üzerinden verilen bilgilere ulaşmasına olanak tanıyor. Bu duruma itiraz eden kişiler SGK’ya dilekçeyle başvurarak SSK verilerinin bu siteden yayınlanmasına engel olabilirler. SSK sorgulama verilerinin sadece e-devlet uygulaması ile www.türkiye.gov.tr adresi üzerinden e-devlet şifresi ile görüntülenmesi için SGK hizmetleri yeniden şifresiz sayfasında bulunan hazır dilekçeyi doldurarak SGK müdürlüğüne başvurunuz.
Dileyen kişiler bağlantı adresinde verilen dilekçe ile SGK müdürlüklerine başvuruda bulunarak kişisel bilgilerine sadece e-devlet uygulaması kapsamında ve e-devlet şifresi ile ulaşılmasını sağlayabilirler. Şu anda SKG sitesi üzerinden şifresiz yapılabilen SSK sorgulamalarının bazılar şöyle:
Bağkur SorgulamaBağkur Borç SorgulamaEmekli Maaşı SorgulamaE-Devlet SSK SorgulamaSSK Prim SorgulamaSSK SorgulamaSSK Hizmet DökümüSGK SorgulamaSGK Hizmet DökümüSigorta SorgulamaSGK Prim SorgulamaSSK Gün SorgulamaŞifresiz SSK Emeklilik Hizmet Dökümü Emeklilik Maaşı Sorgulama,
Share this article :

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. 720p - 1080p Film İzle , Maçı İzle , Bölüm İzle , Dizi İzle , Fragman İzle - All Rights Reserved
Template Modify by Creating Website
Proudly powered by Blogger