Home » , , , , » iPad 3 Ne Zaman Satışa Çıkacak Özellileri ve Avrupa Fiyatı

iPad 3 Ne Zaman Satışa Çıkacak Özellileri ve Avrupa Fiyatı

emre | Cumartesi, Mart 17, 2012 | 0 yorum

iPad 3 beklendiği gibi büyük bir ihtişam ile meraklılarına tanıtıldı. Apple’ın bilişim dünyasına armağanı olan Pad kavramının üçüncü nesil temsilcisi iPad 3 özellikleri ile bekleyenlerini tatmin etmeyi başardı. Uzun süredir Apple yönetiminin elindeki iPad 2 stokunu eritmek için beklettiği iddialarına sebep olan bekleyiş nihayet son buldu. Tanıtımının geçtiğimiz hafta yapılmasının ardından Amerika ve dünyada raflara düşmesi için gün sayılan iPad 3 fiyatı ise hala ülkemiz için bir muamma. Tanıtımının yapılmasının ardından satış tarihi de açıklanan iPad 3 ne zaman Türkiye’de satılacak henüz bilemiyoruz. Ancak iPhone 4S gibi iki ay gecikmeli olarak iPad 3 Türkiye satışlarını beklememiz yanlış olmaz. iPad 3 Türkiye fiyatı ise distribütörlerin fiyat politikalarını nasıl belirleyeceğine göre değişecek.

Öte yandan ülkemiz için iPad 3 fiyatı bir muamma olsa da Apple’ın üçüncü nesil tabletini Avrupa’da ne kadara sataağı ise belirlendi. Apple, geçen hafta Çarşamba günü beklenen bir açıklamayaı yaptı ve pek çok yenilik getiren üçüncü nesil iPad’ini tanıttı. iPad 3 özellikleri arasında en çok yüksek çözünürlük ekran dikkat çekti. Bunun dışında da yenilikler sunmayan tablet bazıları için düş kırıklığı yarattı. Ancak yinede bu durum satışlara çok yansımayacak gibi görünüyor. iPad 3’ü satın almak için kuyruğa girmeye hazır müşteriler ürünün pazara çıkması için gün sayıyor.

Ürünün tanıtılmasının ardından iPad 3’ün ABD fiyatı hemen açıklandı. Ürün iPad 2’de olduğu gibi 499$’dan başlayan fiyatlar ile kullanıcıları ile buluşacak. Avrupa’da iPad 3 fiyatlarının nasıl olacağıysa henüz açıklanmamıştı. Ürünün Avrupa pazarına girmeye başlaması ve tedarikçilerin ürünü almaya başlamalarının ardından ilk fiyatlarda konuşulmaya başlandı. Buna göre iPad 3’ün en ucuz modeli 16GB WiFi, Almanya’da 475 Euro’dan satılacak. iPad 3 32GB modeli 575 ve 64GB modeliyse 675 Euro’dan Alman halkına satılacak. Ürünün 4G bağlantı desteği sunan modeli ise 16GB, 32GB, 64GB model sıralamasıyla 595 Euro, 695 Euro ve 795 Euro’dan satılacak.

iPad 3 Türkiye fiyatına gelince… Türkiye’de iPad 3 kaç paraya satılacak bir şey söylemek mümkün değil. Ürün tedarikçilerinin yeni iPad’i nasıl fiyatlandıracağı bilinmiyor. Zira ülkemizde fiyat politikaları dünyadakine pek benzemiyor. Eğer dünyadaki örneklerine benzer bir iPad 3 Türkiye fiyatı politikası uygulanırsa iPad 3 bugünkü iPad 2 ile aynı fiyattan satılmalı. Bu durumda iPad 2’nin fiyatında da düşme olması beklenmeli. Ne yazık ki tecrübelerimiz pek böyle demiyor. Geçmişte aynı durumlar karşısında Türkiye’deki fiyatlandırma politikalarının böyle işlemediğine çok kez şahit olduk.


iPad 3 Ne Zaman Satışa Çıkacak Özellileri ve Avrupa Fiyatı, 10.0 out of 10 based on 1 rating Bir önceki yazımız olan En Ucuz iPad 3 Fiyatları En Ucuz iPad 3 Nereden Alınır? başlıklı makalemizde en ucuz iPad 3, en ucuz iPad 3 hangi ülkede ve hangi ülkede iPad 3 kaç para hakkında bilgiler verilmektedir.

Share this article :

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. 720p - 1080p Film İzle , Maçı İzle , Bölüm İzle , Dizi İzle , Fragman İzle - All Rights Reserved
Template Modify by Creating Website
Proudly powered by Blogger