Home » , , , » En İyi Mobil Cep Telefonu iPhone Oyunları İndir

En İyi Mobil Cep Telefonu iPhone Oyunları İndir

emre | Cuma, Mart 09, 2012 | 0 yorum
Mobil telefon uygulamalarının en bilinenleri oyunlar… Sanal alemde ve oyun ortamlarında çok popüler olan oyunların cep telefonu versiyonları da geçtiğimiz yıl boyunca download rekorları kırdı. Mobil cihazlarda oyunlara en yatkın marka olarak iPhone görülüyor. Birçok oyun üreticisi uygulamalarını iPhone için revize etmiş bulunuyor. En iyi iphone oyunları 2012 yılında da internetten indirilemeye devam edilecek gibi görünüyor. 2012 yılı en güzel iphone oyunları arasında derlediğimiz bazı oyunları sizlerle paylaşıyoruz. En iyi iphone oyunu 2012 olabilecek oyunlardan derlediğimiz bazılarını sizlere tanıtıyoruz. Yeni uygulamalar ile ipod oyunları 2012 yılında oynanabilecek. Birçok telefon sahibi iphone için en iyi oyun hangisi olabilir diye düşünmeden edemiyor. Telefon sahipleri için iphone en iyi oyunlar 2012 yılında birbirinden farklı seçenekler ile sunulmaya başlandı. Bu yazımızda bilinen en güzel iphone oyunları arasından bazılarını sizlerle paylaşıyoruz. Bilinen ve en popüler iphone uygulamaları arasında olan mobil oyun seçeneklerini sizlerle buluşturuyoruz. Mobil oyunlar son yıllarda popüer olmuş oyunların telefonlar için üretilmiş versiyonlarından oluşuyor. En bilinen iPhone oyunları arasında paper toss, flight control, doodle jump, ios,angry birds, cut the rope, rovio, ios oyunları olarak sayılabilir. Yine çok bilinen en iyi iphone oyunları arasına yeni giren jetpack joyride, jenga, trainyard, pictureka, halfbrick ve son olarak angry birds gibi oyunları saymak mümkün.
En iyi iPhone oyunları fiyatları ve özellikleri ile birlikte sizler ile paylaşılmış oluyor. Oyunların boyutları ve Game Center desteği olup olmadığı hakkında bilgiler de yazımızın detaylarında yer alıyor. Mobil oyunların boyutu 20 MB ve üzeri olan uygulamaları 3G ile indirilememektedir. Bu oyunlar için mutlaka Wi-Fi ağına bağlı olmanız gerekmektedir.
Paper Toss
Paper Toos oyunu ofis çalışanlarının klasik eğlencesi olan çöp kovasına kağıttan top atma etkinlinin sanal versiyonu… Paper Toss oyunu sizlere bu oyunu elektronik ortamda oynama imkanı sunuyor. Zorluk derecesi değişen çeşitli aşamalardan oluşan oyunun amacı kağıdı çöp kutusuna sokmak. Ancak bu o kadar kolay değil. En büyük düşmanınız ise yanımızda bulunan vantilatör. Vantilatörün rüzgar şiddeti ve yönüne göre hesaplama yaparak kağıdı atarak çöp kovasına sokmaya çalışıyoruz. Paper Toss oyunu da bağımlılık yapan bir oyu. Özellikle üst üste başarılı atışlar ile kırılan rekorlar oldukça eğlenceli vakit geçirmenize sebep oluyor.
Game Center desteği bulunmamaktadır.
Angry Birds
iPhone oyunları arasında en bilinen şüphesiz Angry Birds oyunudur. Çok meşhur olan ve son zamanlarda Facebook ve Google Chrome üzerinden de oynanmaya başlanan oyun iPhone’un ilk zamanlarından beri telefonda oynanabilen bir oyun. Angry Birds oyunu iPhone’la birlikte tanındı ve kısa zamanda milyonlarla ifade edilen download rakamlarına ulaştı. Özellikle Avrupa ve Amerika pazarında çok tanına oyun son olarak Facebook ve Chrome üzerinden de oynan maya başlandı. Kısa sürede milyon dolarlarla ifade edilecek bir servete ulaşan üretici firma Rovio, Angry Birds ile büyük bir başarıya ulaştı. Oyunun amacı yumurtaları çalınan kızgın kuşları sapan ile fırlatıp domuzları yok etmek. Oyun giderek gelişerek farklı ve zorlu pek çok parkur eklendi. Angry Birds’ün çok fena bağımlılık yaptığını da hatırlatmakta fayda var.
Fiyat: 0.99 dolarBoyut: 12.6 MB
Game Center desteği bulunmaktadır.
Doodle Jump
Doodle Jump oldukça basit teması ve konusuna rağmen insanlara hırs yaptıran ve rekor kırmak için sürekli oynatan bir oyun. Doodle Jump oyunun amacı zıplayıp duran bir uzaylıyı basamakların üstüne getirerek mümkün olduğunca yükseğe fırlatmak. Uzaylı yukarı zıpladıkça daha fazla puan kazanıyorsunuz. Ayrıca skorunuzu Game Center üzerinden paylaşarak diğer yarışmacılar olan üstünlüğümüzü ispatlayabiliyoruz. Doodle Jump oyununda uzaylıyı yukarı fırlatmamıza yarayan bazı araçlar olduğu gibi bizi engellemeye çalışan bazı uzaylı yaratıklar da bulunuyor. Doodle Jump oyunun en büyük özelliği ise online modunun bulunması. Bu yönü ile skor üstünlüğü sağlamak isteyen oyuncularda bağımlılık oluşabiliyor.
Fiyat: 0.99 dolarBoyut: 19.3 MB
Game Center desteği bulunmaktadır.
Bilgi Yarışı
İsminden de anlayacağınız gibi oyun genel kültür, tarih, coğrafya, kültür-sanat, spor ve edebiyat olmak üzere toplam 6 dalda yarışabileceğiniz bir bilgi yarışması oyunu.
Game Center desteği bulunmamaktadır.
Jetpack Joyride
Jetpack Joyride oyunu cep telefonları için ürünler sunan Halfbrick firmasının bizlere bir armağanı. Jetpack Joyride mobil oyunlar arasında oldukça bilinen ve bağımlılık yapan bir oyun. Jetpack Joyride tutsak bulunan kahramanımızın Jetpack roketi ile bulunduğu yerin duvarını kırarak mümkün olduğunca en uzağa gitmesini sağlayan bir oyun. Oyunda daha hızlı gitmemizi sağlayan araçlar olduğu gibi bizi engellemeye çalışan bazı engellerde var. Ancak oyunun çok zor olduğunu ve müdavimlerinin rekor kırmak için uzun süre uğraştıklarını hatırlatmakta fayda var.
Game Center desteği bulunmaktadır.
Jenga
Jenga oyunu çok bilinen ve mantık olarak Monopoly oyununu anımsatan bir oyun. Sanal uygulaması da gerçek oyun gibi tahta parçalarından oluşan bir kuleden alınan parçaları kullanarak üst katları inşa etmeye dayanıyor. Ancak kuleden alınan parçalar zamanla kulenin yıkılmasına sebep olabiliyor. Kuleyi yıka oyunu kaybediyor. Jenga’nın iPhone versiyonu da bu mantıkla çalışan üç boyutlu bir oyun.
Fiyat: 0.99 dolarBoyut: 33.1 MB
Game Center desteği bulunmaktadır.
En İyi Mobil Cep Telefonu iPhone Oyunları İndir,
Share this article :

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. 720p - 1080p Film İzle , Maçı İzle , Bölüm İzle , Dizi İzle , Fragman İzle - All Rights Reserved
Template Modify by Creating Website
Proudly powered by Blogger