Home » , , , , , » Diyanet İşleri 11 Mart 2012 Yeterlilik Sınav Giriş Belgesi İndirme ve Sınav Yerleri Sorgulama

Diyanet İşleri 11 Mart 2012 Yeterlilik Sınav Giriş Belgesi İndirme ve Sınav Yerleri Sorgulama

emre | Pazar, Mart 04, 2012 | 0 yorum

Diyanet İşleri Başkanlığı 2012 personel alımı kapsamında imam –hatip, müezzin-kayyımlık ve kuran kursu öğretmenliği gibi dallarda alım yapacak. 11 Mart 2012 tarihinde gerçekleştirilecek olan Diyanet İşleri yeterlilik sınavı ile ilgili daha önce sitemizde bilgilendirmede bulunmuştuk. 2012 Diyanet Yeterlilik Sınavı giriş yerleri öğrenme bilgileri Milli Eğitim Bakanlığı sitesi üzerinden öğrenilebilmektedir. 2012 yeterlilik belgesi sınav kağıdı da aynı adresten edinilebilmektedir.  2012 yeterlilik sınav giriş belgesi ile adaylar sınav yerlerinde sınava tabi tutulacak. Yeterlilik sınavında geçer not alanların atamaları daha sonra Diyanet İşleri tarafından gerçekleştirilecek. Diyanet İşleri yeterlilik belgesi sınav yeri sorgulama işlemleri MEB’in resmi sitesinden yapılabilmektedir.  Diyanet İşleri Başkanlığı yeterlilik sınav giriş belgesi almak için adayların Diyanet İşleri yeterlilik sınavı yerleri sorgulamasında sınava girecekleri yerleri öğrenmeleri ve 2012 yeterlilik sınavı giriş belgesini edinmeleri gerekmektedir. 2012 yeterlilik sınav yerleri ile ilgili bilgilendirme dünden itibaren MEB üzerinden yayınlandı. Diyanet İşleri yeterlilik sınavı giriş belgesi de yine kurumun resmi sitesinden yayınlanmaktadır. Diyanet İşleri yeterlilik sınav yerleri sorgulaması ile sınava gireceğiniz yerleri öğrenebilirsiniz. 11 Mart yeterlilik sınavı sonunda yeterlilik sınavında istenilen puanları alanların ataması Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek. Diyanet İşleri yeterlilik sınavı giriş belgesi almadan sınava girilememektedir. İmamlık yeterlilik sınavı giriş belgesi MEB sitesinden indirilebilir.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından imam-hatiplik, müezzin-kayyımlık ve kuran kursu öğreticiliği yeterlilik belgesi için 11 Mart 2012 tarihinde sınav yapılacak. Yeterlilik sınavı giriş belgeleri Milli Eğitim Bakanlığı sayfası üzerinden sorgulanabilmektedir. Yeterlilik sınavı için başvuran adaylara sınav giriş belgesi adreslere gönderilmeyecektir. Bu nedenle Diyanet İşleri Yeterlilik Sınavı adaylarının sınav giriş belgesini bu adresten edinmeleri gerekiyor.

11.03.2012 Tarihli Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Yeterlik Sınavı ile ilgili sınav yer sorgulama ve yeterlilik sınavı giriş belgesi indirmek için http://www.meb.gov.tr  adresi duyurular bölümünü ziyaret ederek TC kimlik numarası ile belgeleri edinin.


11 Mart 2012 Diyanet Yeterlilik Sınavı Giriş Yerleri MEB resmi sitesinde açıklandı. Sınav giriş yerleri ve sınav giriş belgelerini indirmek için yukarıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz…

Kur’an kursu öğreticiliği, imam-hatiplik ve müezzin-kayyımlık için boş bulunan kadrolara ilk defa açıktan, sözleşmeli veya naklen personel alımlarına ve bu kadrolara yapılacak vekaleten atamalarına ilişkin sınav giriş belgeleri alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Öğretmen Açığının En Çok Olduğu İller 2012 başlıklı makalemizde Öğreten atamaları, öğretmen açığı ve öğretmen açığı olan branşlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Share this article :

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. 720p - 1080p Film İzle , Maçı İzle , Bölüm İzle , Dizi İzle , Fragman İzle - All Rights Reserved
Template Modify by Creating Website
Proudly powered by Blogger