Home » , , , , , , , » 3 Mart Yetenek Sizsiniz Türkiye Mücahit Kaşgarlı Şiir Okuma Performansı video İzle

3 Mart Yetenek Sizsiniz Türkiye Mücahit Kaşgarlı Şiir Okuma Performansı video İzle

emre | Pazar, Mart 04, 2012 | 0 yorum

Yetenek Sizsiniz Türkiye yarı final elemeleri için düzenlenen 2. tur şovlarında sahne alan Mücahit Kaşgarlı henüz 4 yaşında olmasına rağmen okuduğu şiirler ile herkesi kendisine hayran bırakmıştı. İlk tur elemelerinde 3 evet alan Mücahit Kaşgarlı 3 Mart Yetenek Sizsiniz 2. tur elemelerinde yine bir Akif şiirini seslendirdi. Mücahit Kaşgarlı 2. tur 3 Mart uysal başlıysam kim dedi koyunum şiir ile izleyenleri büyüledi. Şiiri oldukça başarılı ve vurgulu okuyan küçük çocuk büyük alkış aldı. Mücahit Kaşgarlı 2.tur şiir okuyan küçük çocuk 3 Mart Yetenek Sizsiniz Türkiye son bölüme damgasını vurdu. Oldukça zor olan Mehmet Akif’in zulmü alkışlayamam şiirini ezberden okuyan küçük çocuk jest ve mimikleri, vurguları ile şiiri adeta yaşadı. Okuma yazma bilmeyen Mücahit Kaşgarlı şiiri internetten dinleyerek ezberlediğini söyledi. Mücahit Kaşgarlı 3 Mart Yetenek Sizsiniz Mehmet Akif Ersoy şiiri dinle video izle performansı ile yarı final için yarıştı. Salonda ve ekranları başında izleyenler şiir okuyan küçük çocuk karşısında hayrette kaldılar. 3 Mart Mücahit Kaşgarlı şiir okuma performansı ile büyük alkış aldı.

Mücahit Kaşgarlı Mehmet Akif’in çok bilinen bir şiirini okudu. Yetenek Sizsiniz şiir okuyan küçük çocuk performansı sonrası Acun ile sohbeti ile de çok konuşulacak. Henüz 4 yaşında olan ve ezberden şiir okuyan küçük çocuk Mehmet Kaşgarlı büyük alkış aldı.

Zulmü Alkışlayamam

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;

Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Biri ecdadıma saldırdı mı,hatta boğarım!…

-Boğamazsın ki!

-Hiç olmazsa yanımdan kovarım.

Üç buçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam;

Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.

Doğduğumdan beridir, aşığım istiklale;

Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale!

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum

Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,

Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!

Adam aldırmada geç git, diyemem aldırırım.

Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu…

İrticanın şu sizin lehçede manası bu mu?

şiirini başarı ile okuyarak sahneden ayrıldı. Acun Ilıcalı bu şiirleri nasıl ezberliyorsun sorusuna Allah Tarafından kafamın içine konuyor öyle ezberliyorum dedi.


3 Mart Yetenek Sizsiniz Türkiye Mücahit Kaşgarlı Şiir Okuma Performansı video İzle, 10.0 out of 10 based on 1 rating Bir önceki yazımız olan 3 Mart Yetenek Sizsiniz Türkiye Bilge Peker Komedi Taklit Gösterisi Video İzle başlıklı makalemizde 3 Mart Bilge Peker Burhan Altıntop taklidi izle, Bilge Peker 2. tur 3 Mart Yetenek Sizsiniz komedi taklit gösterisi video izle ve Yetenek Sizsiniz 2.tur 3 Mart Bilge Peker komedi taklit gösterisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Share this article :

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. 720p - 1080p Film İzle , Maçı İzle , Bölüm İzle , Dizi İzle , Fragman İzle - All Rights Reserved
Template Modify by Creating Website
Proudly powered by Blogger