Home » , , » TC Kimlik No ile Bağkur Borç Sorgulama

TC Kimlik No ile Bağkur Borç Sorgulama

emre | Cumartesi, Mart 10, 2012 | 0 yorum
Bağkur, esnaf, sanatkar ve diğer bağımsız çalışanların sosyal güvenliklerini sağlayan ve 14 Eylül 1971 gün ve 13956 sayılı Resmi Gazete ile yayınlanan 2 Eylül 1971 tarih ve 1479 sayılı kanunla kurulmuş kurumdur. Bağkur kanununun birinci maddesine uyarınca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı bir kurumdur. Ancak kurum mali ve idari bakımdan bağımsız bir kamu tüzel kişiliği kimliğine sahiptir. Bağkur mükelleflerinin işlemlerini takip etmek için internet üzerinden hizmet verilmektedir. Bağkur borç sorgulama işlemlerinin takibi ve mükelleflerin Bağkur borcu sorgulama için internet üzerinden bilgilendirme servisleri bulunmaktadır. Bağkur borç sorgulama TC kimlik no ile yapılabildiği gibi e-devlet uygulaması kapsamında http://www.turkiye.gov.tr/ adresi üzerinden de hizmet verilmektedir. Bağkur borç sorgulama TC ile yapılacaksa e-devlet şifresi edinmek gerekmektedir. Bağkur no sorgulama işlemlerinde kullanılan bir diğer veridir. Bağkur sorgulama TC kimlik no ile yapılabilmektedir. TC ile Bağkur borç sorgulama işlemler e-devlet uygulamasının devreye girmesinden bu yana yapılabilmektedir. Bağkur borç sorgulama TC no ile yapılacaksa bir e-devlet şifresi edinmek gerekmektedir. Bağkur borç sorgulama işlemlerini takibi ile ilgi ve Bağkur no ile Bağkur borç sorgulama işlemlerinin ayrıntılarını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. TC kimlik no ile Bağkur borç sorgulama ve diğer ayrıntılı hizmetlerin anlatımı yazımızın devamında…
E-devlet uygulamaları ile birlikte birçok bürokratik işlem ayağımıza geldi. E-devlet uygulamasından faydalanabilmek için e-devlet şifresi edinmek işlemlerimizi hızlandıracaktır. E-devlet uygulamasından önce her kurumun kendi sayfasından verilen bu işlemler artık tek sayfa altında tek şifre ile verilmektedir. E-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra her türlü sorgulama ekranına http://www.turkiye.gov.tr/ adresinden ulaşabilmektedir.
Bağkur borç sorgulama işlemleri de bu hizmetler arasında yer alıyor. E-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra https://www.turkiye.gov.tr/portal/dt?channel=hizmet&hizmet.hizmetKodu=944 bağlantısı bizleri Bağkur borç sorgulama sayfasına ulaştırmaktadır. Bu sayfa üzerinden her hizmet ile ilgili ayrıntılı ve güncel bilgilere ulaşılabilmektedir. Bu sayfa üzeride TC kimlik no ile Bağkur borç sorgulama, Bağkur no ile Bağkur borç sorgulama işlemleri yapılabilir.
e-devlet uygulamasının yanı sıra tüm sosyal güvenlik kurumlarının tek çatı altında toplanmasının ardından SGK’nın resmi sitesinden de Bağkur borç sorgulaması yapılabilmektedir. Bu site üzerinden Bağkur mükellefleri ayrıca başka birçok hizmete ulaşabilmektedir. Bağkur bilgi sistemi adı verilen sistem ile birçok hizmete evinizden ulaşmanız mümkün.
Bağkur sigortalı bilgi sistemi altında verilen bazı hizmetler şöyle sıralanabilir.
Bağkur no sorgulaması sayfasında Bağkur mükellefleri sigortalılık durumlarını takip edebilecekleri Bağkur numarasını kişisel bilgilerini girdikten sonra öğrenebilirler.
Bağkur sigortalı ve hak sahibi sorgulama sayfasında mükellefler kişisel bilgilerine göre Bağkur no, TC kimlik no ya da kimlik bilgileri ile arama yapabilirler.
Bağkur no ve TC kimlik no girilerek Bağkur sigortalı borç durumunu sayfasından ilgili bilgilerinizin ayrıntılı dökümüne ulaşabilirsiniz.
Bağkur’dan ne Zaman Emekli Olurum?
Bağkur’dan ne zaman emekli olurum diye merak ediyorsanız kalan gün ve prim borçlarınız ile ilgili ayrıntılı bilgileri sitenin ilgili başlığı altından öğrenebilirsiniz.
Bağkur Emekli Maaşı Bilgisi
Bağkur emeklileri sitenin ilgili bağlantısına giderek Bağkur numarası ve TC kimlik no bilgilerini vererek emekli aylıklarının bilgilerine ulaşabilirler.
Bağkur Basamaklara Göre Prim Tutarları
01.07.2008 tarihinden itibaren uygulanan Bağkur basamaklara göre prim tutarlarının bilgisine sitenin ilgili bağlantısını kullanarak ulaşabilirsiniz.
Bağkur Sigortalı Ödeme Listesi
Bağkur sigortalı ödeme listesini kişisel bilgilerinizi girerek, TC kimlik no veya Bağkur numaranızı girerek sorgulayabilirsiniz.
Bağkur Sigortalı Hizmet Listesi
Bağkur numarası ve TC kimlik numarası girilerek Bağkur sigortalı hizmet listesine erişebilirsiniz.
Bağkur Sigortalı Basamak Listesi
Bağkur sigortalı basamak listesi bilgileriniz ulaşmak için sitenin ilgili başlığından Bağkur numarası ve TC kimlik no ile giriş yapabilirsiniz.
http://www.sgk.gov.tr/ adresi üzerinden işlemlerinizi takip edebilirsiniz.
TC Kimlik No ile Bağkur Borç Sorgulama, 10.0 out of 10 based on 1 rating Bir önceki yazımız olan Şifresiz SSK Emeklilik Hizmet Dökümü Emeklilik Maaşı Sorgulama başlıklı makalemizde emeklilik hesaplama, ne zaman emekli olurum ve ssk emeklilik hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.
Share this article :

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. 720p - 1080p Film İzle , Maçı İzle , Bölüm İzle , Dizi İzle , Fragman İzle - All Rights Reserved
Template Modify by Creating Website
Proudly powered by Blogger