Kart Aidatı İtiraz Dilekçesi Örneği 2012

emre | Salı, Mart 06, 2012 | 0 yorum
 Hesap Bildirim Cetveli ile kesilen yıllık üyelik ücreti, 4822 sayılı yasa ile değişik 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Yasanın 6. maddesinde düzenlenen " Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar"hükmü ve ilgili yasal düzenlemelere aykırıdır.

Bu nedenle kredi kartı kullananlar, ilgili bankalara, alınan üyelik ücretinin haksız olması sebebiyle ödenen bedelin bir sonraki hesap ekstresinden mahsup edilmesi talebini içeren dilekçe ile başvurabilirler. Bankaya, yapılan başvuru neticesinde bir sonraki aya ait hesap ekstresinde bu ücret mahsup edilmez, banka tarafından bu bedel sair suretle ödenmez veya talebe ilişkin herhangi bir cevap da verilmez ise şikayetçi Kaymakamlıklar bünyesinde kurulan Tüketici Sorunları İlçe Hakem Heyet'lerine başvurabilir. Hakem heyeti kararı, aleyhine çıkan kişi kararın kendisine tebliğinden itibaren 15 gün içinde Tüketici Mahkemesine itiraz edebilir.

Aşağıda bankaya ve Tüketici Hakem Heyetine yapılacak başvurular için örnek dilekçe bunlunmaktadır.
Bilgilerinize sunulur. umarım faydalı olur.. herkese çalışmalarında kolaylıklar dilerim..
1 - İlk önce Bankadan İade İstemelisiniz : Hesabınızdan "Hesap İşletim ücreti" vb bir isimle kesinti yapıdığını farkettikten sonra en kısa sürede aşağıdaki itiraz dilekçesini doldurarak iadeli taahütlü posta ile PTT'den banka’ya göndermelisiniz.  # (Bankaya gönderilecek dilekçeyi indirmek için tıklayınız) 

    2 - Paranız İade Edilmesse TSHH'e Başvurmalısınız : Tahsil edilen haksız ücret size 30 gün içinde iade edilmez ise ikamet ettiğiniz ilçenin Kaymakamlık binasında bulunan Tüketici Sorunları Hakem Heyetine aşağıdaki dilekçe ile başvurunuzu ücretsiz olarak yapınız.# (TSHH'e verilecek dilekçeyi indirmek için tıklayınız) 
Dilekçenize aşağıdaki kararlarında çıktısını alarak ekleyiniz.


Kredi Kartlarından Yıllık Ücretler ve Dilekçe Örneği , kart aidatı itiraz dilekçesi , kart aidatı itiraz dilekçesi indir , kart aidatı itiraz dilekçesi örnekleri , kart aidatı itiraz dilekçesi nasıl doldurulur
Share this article :

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. 720p - 1080p Film İzle , Maçı İzle , Bölüm İzle , Dizi İzle , Fragman İzle - All Rights Reserved
Template Modify by Creating Website
Proudly powered by Blogger