Home » » 2012 YGS Puan Hesaplama

2012 YGS Puan Hesaplama

emre | Pazartesi, Şubat 27, 2012 | 0 yorum

YGS 2012 PUAN HESAPLAMA SİTELERİ
ÖSYM tarafından düzenlenen 2012 yılı Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavları kapsamında yer alan ilk ilk Yükseköğretime Geçiş Sınavı YGS 2012 1 Nisan 2012 tarihinde tüm yurtta merkezi olarak gerçekleştirilecek. Yüzbinlerce öğrencinin ter dökeceği bu sınavlar için üniversite adayları hazırlıklarına ara vermeden devam ediyorlar. Sınava neredeyse 1 ay gibi kısa bir zaman kaldı ve sınav konularının çalışmalarının şu ana kadar bitirilmiş olması ve tekrarla beraber eksik olan konuların tamamlanması sonarısında sınav kadar bol bol deneme çözümüne geçme aşamasındaki öğrenciler için stres de bir hayli artmış durumda.
YGS’de öğrencilerin çözmesi gereken soru sayısı 160 olacak bu soruların dağılımları ise şu şekilde;
Türkçe’yi kullanma gücü ile ilgili sorular: 40
Sosyal bilimlerdeki temel kavram ve ilkelerle düşünmeye dayalı sorular: 40
Matematiksel İlişkilerden Yararlanma gücü ile ilgili sorular: 40
Fen bilimlerindeki temel kavramlar ve ilkelerle düşünmeye dayalı sorular: 40
Sınav konusunda deneyimli birisi olarak öğrencilerin sınavda muhatap olduğu soruları hızlı bir şekilde çözümlemelerini tavsiye ederken, takıldıkları soruları bırakıp diğer sorulara geçilmesini ve sınav sonunda şayet zaman kalırsa çözülemeyen soruları hızlı bir şekilde tamamlayarak sınavda başarılı olunabileceği düşüncesini küçük bir bilgi olarak paylaşmak isteriz. Sınav stresiyle muhatap olunun sorular o an çözülmese dahi sonradan soruya dönüldüğünde farklı çözüm yolları kısa sürelerde hafızalarımızda yer edebiliyor.
Her yıl olduğu üzere bu yıl da Mart ayı bol bol deneme çözümlerine ayrılacağı için öğrenciler de deneme sınavlarındaki performaslarını ölçebilmek adına net sayılarını çıkartarak Puanlarını hesaplamak isteyeceklerdir. Sanal alemde bu iş sizler için çok kolay çünkü YGS Puan Hesaplama yapabilmek için onlarca hesaplama motoru elinizin altında yer almakta. Bizler bu motorlardan bir kaçını sizlerle paylaşarak sizleri arama sıkıntısından kurtarmak istedik.
http://ygs.varolmak.com/2009/05/ygs-puan-hesaplama.html
http://www.sorubak.com/lys.php
Share this article :

0 yorum:

Yorum Gönder

 
Support : Creating Website | Johny Template | Mas Template
Copyright © 2011. 720p - 1080p Film İzle , Maçı İzle , Bölüm İzle , Dizi İzle , Fragman İzle - All Rights Reserved
Template Modify by Creating Website
Proudly powered by Blogger